Instrukcja użytkowania

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA 


OBUWIA ORTOPEDYCZNEGO PIEDRO

I. Zastosowanie
Obuwie ortopedyczne PIERDO zostało zaprojektowane w ścisłej współpracy z lekarzami i technikami ortopedycznymi w celu zabezpieczenia oraz korekcji wad stóp. . Korekcja jest stosowana przy stwierdzeniu określonych wad anatomicznych stopy poprzez zastosowanie odpowiedniej konstrukcji buta, jak np. odpowiednio wyprofilowanej wkładki, stabilizacji stawów przez wykonanie zakładek bocznych o odpowiedniej długości i wysokości oraz odpowiedniej wysokości cholewki.

II. Zasada działania

Poprzez użytkowanie obuwia ortopedycznego wykonanego przy zastosowaniu odpowiedniej procedury leczniczej zdefiniowanej przez lekarza, wstrzymuje się proces pogłębiania wady, a następnie następuje cofnięcie się/ ustanie wady. W trakcie stosowania wyrobu, czyli noszenia obuwia przez dziecko, jego konstrukcja wymusza na pacjencie prawidłowy sposób chodzenia i poruszania się. Przykładowe dysfunkcje przy których wskazane jest stosowanie obuwia  zaburzenia układu nerwowego ( niedowłady wiotkie i spastyczne)  stopa końsko-szpotawa  płaskostopie podłużne i poprzeczne,  koślawość kolan,  koślawe ustawienie pięty,  ogólna wiotkość więzadłowa,  szpotawość kolan,  powtarzające się skręcenia stawów skokowych,  zaburzenia prawidłowości chodu.

III. Cechy obuwia

Obuwie wykonane jest w całości ze specjalnie garbowanych roślinnie skór naturalnych. licowych i nubukowych. Skórzane podszewki i wyściółki stykają sie bezpośrednio ze stopami użytkowników, dlatego nie zawierają substancji toksycznych i rakotwórczych szkodliwych dla zdrowia. Użyte do wykonania obuwia skóry, charakteryzują się dobrymi właściwościami higienicznymi i reologicznymi. Właściwości higieniczne, zdolność do pochłaniania potu wydzielanego przez stopę, zapewniają optymalne warunki mikroklimatu wnętrza, tj. temperatury i wilgotności względnej, co z kolei, w znacznym stopniu zapobiega nadmiernemu rozwojowi drobnoustrojów patogennych. Dobre właściwości reologiczne pozwalają na łatwe dopasowanie się cholewki buta do kształtu i wymiaru stopy, w tych miejscach , w których obuwie nie jest usztywnione, ze względu na swoją funkcję. W obuwiu stosuje się elementy między podszewkowe z pianki lateksowej, celem zabezpieczenia stóp przed mikro urazami i otarciami. Cała cholewka, język, nosek i zapiętek mają miękką wyściółkę po to, by uniknąć ucisku na stopę; ponadto wyściółka w części tylnej stopy chroni dodatkowo w przypadku urazu ścięgna Achillesa W rozwiązaniach technologicznych spodów stosuje się usztywniacze wmontowane do części skórzanej podeszwy. Usztywniacze te zapobiegają odkształcaniu się spodów w części śródstopia, co korzystnie wpływa na trwałość butów, poddawanych często ze względu na zaburzenia w sposobie chodzenia, działaniom znacznych sił. Materiały zastosowane do wykonania podeszwy zostały tak dobrane, aby z jednej strony zapewnić wymaganą elastyczność- z drugiej zaś zabezpieczyć przed nadmiernym ścieraniem. Podstawowym składnikiem materiałów podeszwowych są różnego rodzaju gumy. zużywalność takiej podeszwy wynosi 120-140 wg normy DIN 53516, a stopień twardości Shore A69. Podeszwy zapewniają wysoki komfort chodzenia.

IV. Uwagi i zalecenia Wytwórcy 1. Jedynie prawidłowo dobrany i założony but spełnia zakładane funkcje. 2. W celu dobrania obuwia powinien zostać wykonany pomiar obu stóp uwzględniający zarówno długość, szerokość, oraz dysfunkcję, przy zastosowaniu przyrządów pomiarowych Piedro. Pomiar powinien być wykonany przez wykwalifikowany personel. 3. Paski/ rzepy/ sznurowania muszą być prawidłowo dociągnięte (w paskach i rzepach szczególnie środkowy i przedni), konieczna jest kontrola po ustawieniu stopy na podłożu, szczególnie w początkowym okresie użytkowania – nieprawidłowe zapięcie buta może powodować częściową utratę jego właściwości stabilizujących stopę i staw skokowy, nieprawidłowe ścinanie podeszwy. 4. W początkowym okresie użytkowania (okres układania buta do stopy) wskazane jest stosowanie skarpet bawełnianych celem zminimalizowania ryzyka powstania otarć naskórka. 5. Zaleca się regularną kontrolę stóp oraz dopasowania butów pod kątem zmian korekcyjnych, oraz wzrostu. 6. Wszelkie uszkodzenia i poluzowania wynikające z użytkowania, powinny zostać natychmiast zgłoszone i naprawione przez specjalistę ortopedycznego 7. Należy kontrolować stopień zużycia obcasów ( fleków) , celem uniknięcia niestabilności i właściwej postawy.

V. Przeciwwskazania
1. Nieprawidłowe dociągnięcie pasków/ rzepów może powodować otarcia naskórka, nieprawidłowe ścinanie podeszwy (zbyt luźne) lub odciski odgniecenia stopy (zbyt ciasne). 2. Zastosowanie nieprawidłowo dobranych wkładek lub obcasów może pogłębić istniejącą wadę. 3. W przypadku zmian na skórze w miejscach przylegania (otarcia naskórka, zranienia, egzemy skórne) stosowanie butów jest możliwe po założeniu opatrunku. 4. W przypadku wystąpienia zmian o typie uczuleniowym na stopach w okresie użytkowania butów konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym celem ustalenia przyczyny reakcji uczuleniowej.

 

VI. Czyszczenie, środki konserwacji

1. Skóra licowa – przecierać szmatką. Po wyczyszczeniu stosować pasty i kremy zgodne z kolorem wierzchu.

2. Nubuk, welur – Delikatnie szczotkować. Można stosować impregnaty w aerozolu przeznaczone do tego rodzaju skór. Nie używać past i kremów.

3. W razie przemoczenia suszyć tylko i wyłącznie w warunkach pokojowych.


........................................ Data sprzedaży


......................................................... pieczątka punktu sprzedaży

Wytwórca: Piedro Hoofdkantoor Jan van der Heijdenstraat 18 – 20 2665 JA Bleiswijk NL

Wydanie 1 - 07.12.2012

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl